قیمت کانکس

قیمت کانکس چقدر است ؟

پس از بررسی های انجام شده و تحقیقات میدانی صورت گرفته توسط کارشناسان تیم بازاریابی کانکس پوریا کانتین بین الملل موارد بسیاری از سوی خریداران حوزه صنعت کانکس و کاراوان و کیوسک و کانتینر در ایران  مطرح گردیده است که سعی می شود خلاصه ای از موارد مطروحه که به خریداران این صنعت در سطوح مختلف کمک می کند را طی چند مقاله موثر در وب سایت پوریاکانتین بین الملل به اطلاع برسانیم .

بیشترین سوالی که طی نظرسنجی ها مطرح شده است پیچیدگی قیمت کانکس در سطح بازار ایران می باشد.

اکثرا بر این باورند که در زمان خرید و اخذ قیمت کانکس ها از مجموعه های مختلف باعث سردرگمی و گمراه شدن می شود و در نهایت بسیاری از خریدهایشان نیز متاسفانه خوب نبوده و در اصطلاح ایشان سرشان کلاه رفته است .

پاسخی که به این طیف وسیع از خریداران داده شد، بسیار برایشان جذاب بوده و ذهنشان کاملا نسبت به فعالان این حوزه باز شد و به گفته خودشان توضیحات راهگشا بوده است .

لذا بر خود وظیفه دانستیم خلاصه ای از توضیحات را برای استفاده شما بازدیدکنندگان وب سایت پوریاکانتین بین الملل به شرح ذیل ارائه نماییم :

اولین آیتم مهم در نحوه قیمت گذاری کانکس ابعاد طول و عرض آن میباشد، خیلی از خریداران محترم کانکس را به طول آن می شناسند . مثلا کانکس ۶ متری یا کانکس ۱۲ متری که این اعداد بیانگر طول کانکس می باشد و هنوز عرض را مشخص نکرده ایم .

ممکن است عرض کانکس ۲٫۴ یا ۲٫۵ یا ۳ متر باشد و ممکن است زمانی که شما از کسی قیمت کانکس ۱۲ متری را اخذ می نمایید قیمت طرف مقابل با هریک از عرض ها که گفته شد اعلان گردد که نکته آن است که مساحت هریک نسبت به هم متفاوت می باشد.

مثلا مساحت کانکس ۱۲ متری به عرض ۲٫۴ می شود ۲۸٫۸ مترمربع و به عرض ۲٫۵ می شود ۳۰ مترمربع  و به عرض ۳ می شود ۳۶ متر مربع ، همانطور که ملاحظه می نمایید مساحت ها با یکدیگر متفاوت بوده و این درحالی است که همگی کانکس ۱۲ متری می باشند.

««پیشنهاد میگردد در وب سایت پوریاکانتین بین الملل به مقاله ” در مورد کانکس بیشتر بدانیم” مراجعه و اطلاعات جامعی که درآن مقاله راجع به ابعاد و اندازه های کانکس توضیح داده شده است را مطالعه فرمایید .»»

دومین آیتم مهم نقشه یک کانکس می باشد، توضیح اینکه یک کانکس ۱۲ متری می تواند فقط یک سالن باشد یا می تواند دارای چند اتاق باشد یا می تواند دارای سرویس بهداشتی باشد یا می تواند دارای آشپزخانه باشد و یا حتی تعداد درب و پنجره ها و همینطور موارد مختلف که هریک بروی قیمت کانکس بسیار تاثیر گذار می باشد .

لذا راه حل برای شما متقاضی محترم این است که از تولیدکننده حتما پلان و نقشه کانکس پیشنهادی را اخذ نموده تا بتوانید با بقیه مقایسه داشته باشید.

سومین آیتم مهم متریال مصرفی یا بطور ساده تر جنس مواد کاربردی و مهم تر نحوه کاربرد آنها می باشد، حال برای روشن تر شدن مطلب یک مثال واضح تر و ملموس تر مانند اتومبیل سواری یا به اصطلاح ماشین را بیان می نماییم .

سوال این است که چرا ماشین های تولیدی در دنیا از قیمت های مختلف برخوردار می باشند ، مگر نام همه آنها ماشین نیست ؟

پاسخ : تفاوت در نوع طراحی و ساختار و ویژگی ها و متریال مصرفی آنهاست، لذا به هیچ وجه نمی توان معیار قیمت را برای تصمیم گیری در خرید و قیاس هریک از آنها با یکدیگر در نظر گرفت .

بلکه قیمت معیاری است برای تعیین بودجه خریدار و سپس می توان قیمت های مشابه را به لحاظ فنی با یکدیگر مقایسه نمود و هیچ وقت نمی تواند اتومبیل بنز را با اتومبیل پژو مقایسه نمود .

در صنعت پیش ساخته نیز قیمت کانکس به همین صورت است و اختلاف متریال در تولید باعث اختلاف قیمت میگردد ، البته این موضوع را نیز نباید فراموش کنیم ممکن است دو تولیدکننده استفاده از یک جنس مشابه مانند ساندویچ پانل را اعلان نموده باشند ولی همانطور که در مقالات قبلی نیز توضیح داده شده بود ساندویچ پانل ها نیز از کیفیت ها و قیمت های مختلف برخوردار می باشند و این موضوع نباید باعث گمراه شدن خریداران گردد.

راه حل مناسبی که دراین مورد پیشنهاد می گردد استفاده از گروه مهندسین مشاور در این صنعت و یا استفاده از تولیدکنندگان مورد تایید مراکز ذیصلاح این صنعت می باشد که بواسطه آن می توانید از خریدی مناسب و سالم اطمینان حاصل فرمایید.

در آخر خلاصه مطالب و راه حل های ارائه شده برای خریدی مطمن به شرح ذیل اعلان می گردد:

  • حتما با تولیدکنندگان معتبر که در AVL ها و مراکز ذیصلاح این صنعت معرفی شده اند تماس بگیرید و فریب واسطه ها و کارگاه های غیراستاندارد اقماری و حرف های صرفا جذاب ایشان را نخوردید .
  • به ابعاد و اندازه ها و نقشه اعلانی دقت فرمایید.
  • پیشنهاد قیمت را بصورت مکتوب با کلیه شرایط معامله اخذ نموده و متن های آن را بادقت مطالعه فرمایید.
  • مهمترین بخش تحویل سفارش منطبق بودن شرح کار با شرح پیشنهاد قیمت می باشد .
  • از پیشنهاد دهندگان مشخصات فنی با ذکر جزئیات را بخواهید .
  • پیشنهاد قیمت های اخذ شده را به درستی قیاس فرمایید ، نکته قابل ملاحظه آن است که چنانچه شرکت ها همگی مثلا ۳ کیفیت را پیشنهاد داده باشند ، نمی توان گفت بالاترین قیمت هریک را می توان با هم مقایسه نمود.

توضیح اینکه پایین ترین کیفیت یک شرکت ممکن است با بالاترین کیفیت شرکت دیگر برابر باشد، لذا می بایست این نکته را برای مقایسه قیمتی  در نظر گرفت تا در انتخاب و خرید اشتباه ننماییم.

  • به لحاظ امکانات ممکن است پیشنهاد قیمت ها با یکدیگر متفاوت باشد ، مثلا ممکن است یک شرکت برای کانکس پیشنهادی ۴ پنجره و شرکت دیگر ۲ پنجره درنظر گرفته باشد.
  • در خاتمه با توجه به اینکه در خرید کانکس نکات بسیاری وجود دارد پیشنهاد می گردد از مشاور معتبر در این صنعت استفاده نمایید .

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , , ,