کانکس بحران پوریا کانتین بین الملل

کانکس بحران جهت مراکز ستاد بحران کشور

استفاده از کانکس بحران جهت مراکز ستاد بحران کشور گزینه بسیار مناسبی می‌‌باشد، چرا که کانکس‌ ها به راحتی تا محل وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله حمل می‌‌ شوند. همچنین آماده سازی آنها برای اسکان نیز بسیار ساده می‌‌ باشد. از سوی دیگر این محصولات نسبت به چادر دارای مزیت‌ های بسیاری هستند. اما نباید فراموش کرد که این محصولات زمانی برای شما مناسب خواهند بود که طبق استانداردهای وضع شده برای کانکس‌ ها تولید و روانه بازار شده باشد. در ادامه ما علاوه بر بررسی مزایای کانکس بحران جهت مراکز ستاد بحران کشور، در مورد استاندارد هایی که در زمان خرید کانکس باید به یاد داشته باشید صحبت می‌ کنیم تا در شرایط بحرانی بتوانید با آمادگی بیشتری اقدام به خرید و استفاده از این محصولات کنید.

 

کانکس بحران جهت استفاده مرکز ستاد بحران کشور

استفاده از کانکس‌ ها در شرایط بحرانی مانند بروز هرگونه حادثه طبیعی مانند سیل، زلزله، طوفان و… می تواند یک محل اسکان مناسب را در اختیار مردم و ارگان مهم دولتی مانند نیروهای انتظامی، ادارات گاز، آب، برق و… بگذارد. طراحی کانکس‌ های استاندارد در شرایطی خاص مانند زلزله باعث می شود که شما امنیت بسیار بالاتری داشته باشید. چرا که این اتاقک‌ها از زمین جدا هستند و در زمان زمین لرزه همزمان با تکان خوردن زمین می توانند بدون هیچ مقاومتی که باعث خراب شدن بخشهای مختلف کانکس شود، تکان بخورند و روند انتقال نیرو به این صورت با موفقیت انجام شود. در زمان سیل یا طوفان نیز این کانکس‌ ها مقاومت بالایی دارند، اما محل قرار گیری کانکس‌ بحران باید به درستی انتخاب شود تا در صورت شدت یافتن حادثه مسئله خاصی به وجود نیاید. دو مورد استفاده کلی برای کانکس بحران جهت مراکز ستاد بحران کشور در نظر گرفته شده است که عبارتند از:

 

● کانکس‌های مورد استفاده برای ارگان‌ های دولتی مهم

در زمان بروز حوادث طبیعی مختلف شرایط به گونه‌ ای است که نیاز به مدیریت منظم و اصولی بیشتر از سایر اوقات احساس میشود. برای انجام چنین مدیریتی قطعا نیاز به یک مکان مشخص است که بتوان امور را مدیریت کرد و از نزدیک در جریان بهبود شرایط موجود قرار گرفت. به همین دلیل بسیاری از ارگان‌ های دولتی طرح‌ هایی در خصوص بروز حوادث طبیعی و غیر منتظره دارند که در آنها مواردی مانند محل استفاده از کانکس، تعداد کانکس‌ ها، اندازه آنها و… مشخص شده است.

 

● کانکس بحران برای اسکان ساکنین مناطق حادثه دیده

قرارگیری شهرهای زیادی در مناطقی که احتمال بروز سیل و زلزله در آنها وجود دارد، باعث شدت یافتن مسئله استفاده از کانکس و پیش بینی محل اسکان آسیب دیدگان شده است. استفاده از کانکس‌ های استاندارد و با کیفیت در این شرایط می‌‌ تواند بهترین اقامتگاه موقت برای شهروندانی باشد که محل زندگی خود را از دست داده‌ اند. اسکان در کانکس تا زمان ترمیم آسیب‌ های بوجود آمده در اثر بروز حوادث مختلف، قطعاً راهکار بسیار مناسبی برای ستاد مدیریت بحران و سایر بخش های دولتی مسئول خواهد بود. چرا که وجود ویژگی‌ هایی مانند: “عایق بودن در برابر سرما و گرما، امکان استفاده از تجهیزات برقی و… به دلیل سیم کشی‌ های موجود در کانکس و پیش بینی‌ های انجام شده، امنیت بیشتر در برابر حوادث طبیعی و شرایط جوی سخت، قابلیت حمل راحت و دوام بالا” بی‌شک باعث بالا رفتن سطح رفاه و امنیت خانواده‌ ها در شرایط بحرانی خواهد شد.

استانداردهای کانکس بحران

 

استاندارد‌های کانکس بحران جهت مراکز ستاد بحران کشور

استفاده از کانکس‌های استاندارد پیش ساخته برای به کارگیری در شرایط بحرانی، گزینه بسیار مناسبی برای ستاد مدیریت بحران کشورمان است. اما در این میان نباید از کیفیت کانکس‌ های مورد استفاده برای چنین شرایطی غافل شد. انواع مختلف کانکس با توجه به انتظاراتی که از آنها دارید، معمولاً به صورت پیش ساخته تولید و روانه بازار می‌‌ شوند، در ضمن اگر نیاز به کانکس با ابعاد و ویژگی های خاص داشته باشید نیز می‌‌توانید به شرکت‌ تولید کننده محصولات اعلام کنید تا برای شما کانکس‌های استاندارد سفارشی بسازند. اما قبل از همه چیز باید نسبت به این استانداردها آگاهی داشته باشید تا بتوانید یک کانکس خوب را به راحتی شناسایی کنید. در ادامه به صورت خلاصه توضیحاتی را در خصوص استاندارد‌های تولید کانکس در اختیارتان قرار می دهیم.

 

● مواد اولیه تولید بدنه کانکس

معمولاً مصالح مورد استفاده برای ساخت بدنه کانکس‌ ها سازه‌های ورقی و یا ساندویچ پانل هستند. به کارگیری هر کدام از این محصولات برای تولید کالای هیچ مانعی ندارد؛ اما در زمان نصب آنها باید به مواردی مانند جوشکاری‌ ها، اتصالات و سایر نکات مهم دقت کرد. در صورتی که مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت بدنه کانکس مناسب باشد، ولی اتصالات و سایر موارد مربوط به نصب آنها رعایت نشود، نتیجه نهایی نامطلوب خواهد بود. در ضمن درصد زیادی از کیفیت عایق بندی کانکس‌ها به مواد اولیه تولید بدنه آنها، درز بندی‌ها و نصب صحیح بستگی دارد.

 

● اسکلت کانکس

بخش زیادی از مقاومت کانکس شما به اسکلت آن بستگی دارد، به همین دلیل کانکس بحران جهت مرکز ستاد بحران کشور باید دارای استراکچر یا اسکلت استاندارد باشد. غیر استاندارد بودن اسکلت کانکس باعث میشود بقیه قسمت‌ های آن نیز دچار افت کیفیت شوند. هرچقدر اتصالات انجام شده در این بخش قوی‌ تر باشد استحکام کلیه کانکس نیز بیشتر خواهد بود.

 

● استفاده از درب و پنجره استاندارد

کانکس بحران جهت مرکز ستاد بحران کشور باید دارای در و پنجره استاندارد می‌‌ باشد که علاوه بر داشتن مقاومت مناسب، به درستی نصب شده باشد. استفاده از پنجره‌ها و درب های دوجداره و نصب صحیح آنها تا حد زیادی به عایق سازی کانکس مورد نظر شما کمک خواهد کرد.

 

● ابعاد استاندارد کانکس بحران

ابعاد کانکس مناسب بحران باید به شکلی باشد که برای حمل و نقل آن نیاز به هیچ گونه مجوز ترافیکی نباشد و بتوان آنها را با استفاده از جرثقیل و تریلی‌ های کشنده حمل کرد. طبق استانداردهای وضع شده “عرض کانکس‌ها نباید بیشتر از ۲.۴ متر، طول آنها ۱۲ متر و ارتفاع آنها نهایتا ۲.۶ متر” باشد. ابعادی که گفته شد حداکثر اندازه‌ های مورد استفاده برای کانکس‌ ها هستند که علاوه بر کارایی مناسب در زمان حمل و نقل نیز ز مشکلی برای شما به وجود نخواهد آورد.

 

کانکس بحران پوریا کانتین