9 تفاوت کانتینر با کانکس

تفاوت کانتینر با کانکس موضوع اصلی این مقاله پوریا کانتین است. شاید تصور شما نیز این باشد که کانتینر و کانکس هر دو یک محصول واحد هستند و استفاده از آنها نیز تفاوت چندانی ندارد. اما باید بگوییم که هر یک از این محصولات کاملا با دیگری متفاوت است و از نحوه استفاده گرفته تا جنس دیواره و همچنین امکانات موجود، با هم تفاوت‌ های بسیاری دارند. لازم به ذکر است که اگر بتوان از این محصولات به خوبی استفاده کرد، می توان تولیدات کانکس و کانتینر را با بازدهی بیشتری در پیش گرفت.
در ادامه این مقاله می خواهیم ابتدا بگوییم که چرا اهمیت دارد که تفاوت این دو را بدانیم. سپس کانتینر و کانکس را به طور کامل معرفی خواهیم کرد و در ادامه تفاوت های آنها را بررسی می کنیم.

 

خرید کانکس ویلایی

چرا باید تفاوت کانتینر با کانکس را بدانیم؟

دانستن تفاوت کانتینر و کانکس می‌ تواند باعث افزایش آگاهی شما نسبت به خرید هر یک از محصولات شود. جالب است بدانید که اگر بتوان تفاوت این دو محصول را بیشتر احساس کرد، می توان تصمیمات صحیحی برای نیازهای متفاوت اتخاذ کرد. به طور کلی این دو محصول در دسته محصولات سنگین وزن و حجیم قرار می‌ گیرند؛ این محصولات کاربری های بسیار گوناگونی دارند و همه ما دست کم یک بار آنها را از نزدیک دیده ایم.
معمولاً کانکس ها و کانتینرها در اذهان عمومی یک چیز واحد در نظر گرفته می شوند. اما بهتر است بدانید این دو محصول کاملاً متفاوت اند و روش های ساخت آنها بسیار فرق می کند. علاوه بر این، کاربری و هدف استفاده از آنها نیز متفاوت است. دانستن تفاوت این دو باعث می شود تا شما هنگام خرید هیچ مشکلی نداشته باشید.
علاوه بر این باعث می شود تا شما بتوانید بهترین محصول را در نیازهای مختلف خود بخرید. البته باید ذکر کنیم که دانستن این تمایزها و تفاوت های بین این دو محصول، با بررسی کامل این مقاله اتفاق خواهد افتاد. پس پیشنهاد می کنیم تا در این مقاله همراه ما باشید.

کانتینر چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟

کانتینر یک واژه انگلیسی به معنای محفظه است که فضای لازم برای نگهداری و حمل و نقل محصولات مختلف را در اختیار ما قرار می دهد. معمولاً استفاده از این محصول بسیار محبوب، در بخش‌ های صنعتی و برای بخش حمل بار و جابجایی آنها صورت می‌ گیرد.
پس می توان حدس زد که جنس آنها باید به حدی مقاوم باشد که بتواند ضربات مختلف هنگام جابجایی محصولات را تحمل کند. علاوه بر این، باید هزینه خرید آنها نیز معقول باشد تا بتوان در صنایع مختلف از آنها استفاده کرد. به همین دلیل است که طراحی ساده ای برای کانتینرها در نظر گرفته شده است.
یک ویژگی جالب دیگر این محصولات این است که روند تولید آنها با هدف تحمل وزن بسیار بالای بارها شکل گرفته است. به همین دلیل می توان آنها را اولاً بسیار مقاوم و ثانیا با عمر مفید بسیار بالا در نظر گرفت. کانتینرها طراحی ساده ای دارند و معمولاً نمی توان به عنوان یک محصول تجملاتی از آنها استفاده کرد. اما به طور کلی کاربردهای مناسبی دارند و در جای مناسب می توان از آنها به خوبی استفاده کرد.

کانکس چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟

کانکس یک محصول بسیار متفاوت از کانتینر است که می تواند کاربردهای بسیار متنوع تری نسبت به کانتینر داشته باشد. معمولاً کانکس ها بیشتر به چشم ما خورده اند؛ زیرا کاربرد این محصولات برای اسکان افراد و همچنین برخی رستوران های سیار بسیار رایج است.
به طور کلی، کانکس ها جنبه تجملاتی بیشتری از کانتینرها دارند. معمولاً کانکس ها در انواع مختلفی مثل کانکس ویلایی، کانکس مسافرتی، کانکس اقامتی و غیره تولید می‌ شوند. هر یک از این کانکس ها امکانات مختلفی دارند، نورپردازی های جذابی در آنها صورت می‌ گیرد و هزینه خرید آنها متفاوت است.
این محصولات تفاوت‌ های زیادی با کانتینرها دارند. معمولاً تولید کانکس ها با روش های روز دنیا انجام می‌ شود؛ در این روش ها باید بهترین متریال با بهترین طراحی کنار هم قرار گیرند تا نتیجه رضایت بخش باشد.
معمولاً کانکس ها زیبایی بیشتری نسبت به کانتینرها دارند و این خود باعث می‌ شود تا خرید آنها از بخش صنعتی به بخش مصرفی متمایل شود. معمولاً کانکس ها را می توان در ابعاد بسیار متنوعی پیدا کرد. این خود باعث می شود تا شما بتوانید خرید کانکس را با راحتی بیشتری انجام دهید. اما در ادامه می‌خواهیم مهمترین تفاوت های کانکس و کانتینر را با هم بررسی کنیم تا بدانید این محصولات کاملا با هم متفاوت هستند.

 

خرید کانکس ویلایی

مهم ترین تفاوت های کانکس و کانتینر در چیست؟

بررسی تفاوت های کانتینرها و کانکس ها بسیار جذاب است. شما می توانید این محصولات را به طور کامل از هم متفاوت دانسته و سپس آنها را با هم مقایسه کنید. در ابتدا باید بدانیم که شما چه نیازی از خرید کانکس و کانتینر خواهید داشت. سپس باید تشخیص دهید که این کانکس و کانتینر می‌ تواند تا چه اندازه برای شما کاربری داشته باشد.
ممکن است شما در انتخاب بین این دو مانده باشید و نتوانید تشخیص دهید که کدام یک برای شما مناسب تر است. در ادامه ۹ مورد از مهمترین تفاوت های این دو محصول را برای شما بررسی کرده‌ ایم.

اندازه و ابعاد

در مقوله اندازه و ابعاد باید دانست که کانتینرها فقط در دو اندازه ۲۰ فوت و ۴۰ فوت تولید می شوند. این اندازه ها کاملاً برای باربری و جابه‌ جایی بار مناسب اند، اما برای مصارف اسکان و اقامت چندان مناسب نیستند. در طرف دیگر، کانکس ها در اندازه های بسیار متفاوتی وجود دارند.
معمولاً برای بررسی اندازه کانکس ها، طول و عرض این مستطیل های کاربردی را در هم ضرب کرده و مساحت کلی را اعلام می کنند. برای مثال یک کانکس ۱۲ متری یک اتاق مجهز سه در چهار است که می‌ تواند کاربردهای بسیار گوناگونی داشته باشد. علاوه بر این، یک کانکس ۲ در ۳ با مساحت ۶ متر نیز می تواند نیاز شما برای اسکان ساده را فراهم کند. به طور کلی می توان کانکس ها را در بخش ابعاد بسیار متنوع و جذاب دانست.

تهویه

کانتینرها یک محفظه کاملاً مستطیل شکل بسته و بدون تهویه خاص هستند. حتی هیچ دری برای آنها تعبیه نشده است و قطعاً تهویه هوایی نیز در آن وجود نخواهد داشت. معمولاً در مصارف صنعتی نیاز به تهویه هوا وجود ندارد؛ زیرا اجناس مختلف که درون کانتینر قرار می‌ گیرند، موجود زنده نیستند و نیاز به تنفس خاصی ندارند. البته باید ذکر شود که معمولاً کانتینرها در بندرهای کشتی و روی اقیانوس ها روی کشتی ها یافت می شوند.
در طرف مقابل، کانکس ها می توانند تهویه بسیار جالبی داشته باشند. برای مثال یک کانکس ویلایی را در نظر بگیرید. این کانکس قطعا تهویه هوای بسیار مناسبی باید ارائه دهد تا بهترین رضایت برای مصرف کنندگان ایجاد شود. علاوه بر تهویه هوای تعبیه شده درون کانکس ها، شما خودتان نیز می توانید کولر و بخاری در آنها نصب کنید.

جنس متریال

جنس دیواره کانتینرها از فولاد ضخیم است چرا که در کاربردهای مختلف حمل بار و همچنین تحمل ضربات مختلف در حین این فعالیت ها، کاملا ایمن و سالم بمانند. علاوه بر این، باید در نظر داشت که این ضخامت بالا باعث می شود تا کانتینر بتواند کارکرد بسیار مناسبی در بندرهای مختلف با شرایط آب و هوایی متنوع ارائه دهد.
در طرف مقابل، کانکس ها از جنس های مختلف و متریال متنوعی ساخته می شوند. این تفاوت کانتینر با کانکس بسیار مشهود است؛ زیرا شما اگر به جنس دیواره کانکس ها دقت کنید، می بینید که کمترین حس فولاد بودن را از آن خواهید گرفت. برای ساخت کانکس ها می توان از مواد پلیمری مثل پی وی سی نیز استفاده کرد. بطور کلی، تفاوت جنس این دو محصول باعث تمایز بالای آنها خواهد شد.

هدف استفاده

هدف استفاده از محصولات، همیشه باید در نظر گرفته شوند. معمولا در این بررسی که انواع تفاوت کانتینر با کانکس بررسی می شود، می گوییم که کانتینرها برای مصارف صنعتی کاربرد دارند. این مصارف می توانند مصارف حمل و جابجایی انواع بار با وزن های متنوع و اندازه های گوناگون باشند. معمولا در صنایع، کانتینرها جایگاه بسیار قابل احترامی دارند؛ زیرا کارهایی که این محصولات به ثمر می رسانند، باعث می شود تا صنایع همیشه بروز باقی بمانند.
در طرف دیگر و در ادامه بررسی این تفاوت کانتینر با کانکس ها، می توان گفت که کانکس اهداف بسیار متنوع تری نسبت به کانتینر دارد. معمولا می توان از کانکس ها برای اسکان و اقامت افراد استفاده کرد. اما می توان از این محصولات به عنوان انبار و یا اتاق کار نیز یاد برد. همچنین می توان کانکس های مختلف را با کاربری های متنوع تری در نظر گرفت. برای مثال، یک کانکس کوچک می تواند نقش یک کلاس کوچک را برای دانش آموزان مناطق محروم ایفا بکند.

امکان برق کشی درون کانکس

سیستم برق کشی درون کانکس ها، بسیار مجهز است. به این صورت که می توان این برق کشی را در سراسر کانکس دید و از آن به خوبی استفاده کرد. سیستم برق کشی یک نوع امکان تجهیزی است که در کانکس های متنوع با اهداف مختلفی دیده می‌ شود. این سیستم می‌ تواند باعث افزایش رفاه شما در حین استفاده از کانکس شود. معمولاً این سیستم ها به برق های فشار متوسط متصل می شوند و می توانند کاربری شما برای هر گونه استفاده را فراهم بکند.
در طرف مقابل، کانتینرها هیچ برق کشی خاصی ندارند؛ زیرا یک مستطیل خالی اند که فقط نقش حمل و جابجایی بار را دارند. این انتظار نیز از این کانتینرها نمی‌ رود که بتوانند سیستم برق کشی مجزا و مجهز داشته باشند؛ به همین دلیل نمی‌ توان کانتینرها را محصولاتی دارای برق کشی محسوب کرد.

تجهیز با درب و پنجره

همانطور که گفتیم، کانتینرها یک مکعب مستطیل توخالی است که در پنج وجه دیواره ضخیم فولادی دارند. تنها در یک وجه دیواری وجود ندارد؛ این وجه معمولاً کاملاً باز است تا حمل و جابجایی بار و بارگیری و باربرداری به راحتی انجام شود. البته می‌ توان در سفارشات مختلف، این بخش را نیز بسته و یا نیمه بسته سفارش داد.
در طرف مقابل، کانکس ها می توانند در و پنجره های بسیار متنوع و زیبایی داشته باشند؛ زیرا قرار است شما یا افراد دیگر در آنها زندگی کنید. پس باید راهی برای خروج با توجه به ابعاد انسان ها در آنها تعبیه شود. به همین دلیل کانکس ها را می توان در داشتن در و پنجره بسیار جالب دانست.

امکان تجهیز کانکس با آشپزخانه

وجود آشپزخانه و بخشی برای پخت و پز، یکی از مهمترین بخش ها در یک محیط برای زندگی است. این بخش قطعاً در کانتینرها وجود ندارد؛ زیرا کانتینرها محیطی برای زندگی کردن نیستند. این محصولات کارایی خاصی برای زندگی افراد ندارند و به همین دلیل این بخش در آن ها نیز وجود نخواهد داشت.
در طرف مقابل، کانکس ها کارایی بسیار زیادی در بخش پخت و پز آشپزخانه دارند. معمولاً اگر دیده باشید، درون کانکس ها یک بخش کوچک که دارای یک یخچال کوچک، اجاق گاز کوچک و یک روشویی کوچک باشد وجود دارد. این بخش باعث می شود تا شما بتوانید براحتی پخت و پزهای مختلف خود را انجام داده و از نتیجه کار لذت ببرید.

نورپردازی

نورپردازی درون کانکس ها می تواند بسیار جذاب باشد. معمولاً نورپردازی یکی از مهم‌ترین موارد از بین موارد تفاوت کانتینر با کانکس است. کانتینرها هیچ نورپردازی خاصی ندارند و یک محفظه تاریک و بدون روشنایی هستند. در طرف مقابل کانکس ها را نمی توان بدون روشنایی استفاده کرد.
معمولاً کانکس ها یک محفظه برای زندگی کردن هستند که باید نورپردازی های زیبایی در آنها انجام شود تا آن حس کوچک بودن خانه به شما دست ندهد. در طرف مقابل کانتینرها هیچ سیستم برق‌ رسانی خاصی ندارند، سیستم روشنایی نیز ندارد و به همین دلیل نورپردازی نیز در آنها وجود نخواهد داشت.

قیمت خرید کانکس و کانتینر

خرید کانکس و کانتینر با کیفیت ها و قیمت های متنوعی امکان پذیر است. به همین دلیل نمی توان این دو محصول را هم قیمت دانست. با توجه به مواردی که تا الان گفتیم، حتما حدس زده اید که قیمت خرید کانکس بسیار بیشتر از قیمت خرید کانتینر خواهد بود؛ زیرا کانتینرها یک محفظه بسته بدون هیچ امکاناتی هستند.
اما در طرف مقابل کانکس ها امکانات بسیار زیادی دارند و می‌ توان از آنها به نحو جالبی استفاده کرد. برای اطلاع از قیمت خرید انواع کانکس ویلایی و … می توانید با متخصصین ما تماس بگیرید.

جمع بندی
در این مقاله از مقالات پوریا کانتین، مهم ترین تفاوت های کانتینر و کانکس را بررسی کردیم. گفتیم که انواع تفاوت کانتینر با کانکس می تواند در بخش‌ های مختلفی مثل جنس دیواره، ضخامت آن، اهداف تولید این محصولات، امکانات موجود در آنها و غیره باشد. هر یک از این تفاوت‌ ها می‌ توانند در تعیین اینکه کدام یک از آنها برای شما مفید هستند، نقش داشته باشند.
علاوه بر این، باید در نظر داشت که چگونه می توان بهترین کاربری را از کانکس یا کانتینر دریافت کرد. پیشنهاد ما این است که ابتدا نیاز خود را با ما در میان بگذارید؛ سپس ما به شما مشاوره رایگان ارائه خواهیم داد تا بتوانید به راحتی محصولی که مورد نظر دارید را خریداری کنید.
این محصول می تواند نیاز شما از جابجایی و کاربردهای صنعتی و یا اسکان را مرتفع سازد. البته باید گفت که شما می توانید یک کانتینر را خریداری کرده و بعدها آن را به کانکس تبدیل کنید. برای این کار، هزینه زیادی متحمل خواهید شد ولی این کار شدنی است.

سوالات متداول

کانتینر همان کانکس است؟

خیر؛ کانتینر نوعی محفظه فولادی است که برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. در طرف مقابل، کانکس از مواد مختلفی ساخته می شود و می توان از آن بعنوان وسیله اسکان افراد استفاده کرد.

تفاوت کانتینر با کانکس در چیست؟

تفاوت کانتینر با کانکس موارد بسیاری است؛ از مهم ترین آنها می توان به نبود امکانات در کانتینر و جنس دیواره آنها اشاره کرد.

چرا باید کانتینر و کانکس را جدا از هم تلقی کنیم؟

چون واقعا متفاوت هستند! کانکس انواع مختلفی دارد و در اندازه های مختلف تولید می شود. کانتینر فقط دو نوع اندازه دارد و برای حمل بار استفاده می شود.

مهم ترین تفاوت کانتینر با کانکس چیست؟

مهم ترین تفاوت کانتینر با کانکس در هدف استفاده از آن است. معمولا استفاده از کانتینر با هدف جابجایی بار و استفاده از کانکس با هدف اسکان افراد انجام می شود.

برای خرید بهترین کانکس ویلایی چه کنیم؟

برای خرید بهترین کانکس ویلایی با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت، با متخصصین ما تماس بگیرید. پوریا کانتین بهترین خدمات و محصولات را به شما ارائه خواهد کرد.