کانکس ویلایی

5 دلیل برای خرید کانکس ویلایی به جای ساخت بنا در باغ

ساخت یک بنا در باغ می‌ تواند به ما کمک کند که محل مناسبی برای نگهداری وسایل مختلف و استراحت در اختیار داشته باشیم. بسیاری ترجیح می‌ دهند در این شرایط سراغ ساخت یک ساختمان سنتی بروند و مراحل مربوط به این کار را طی کنند. چنین راه حلی قطعاً زمان بسیار زیادی نیاز دارد و هزینه بالایی نیز به شما تحمیل خواهد کرد. یکی از بهترین راه حل‌ ها استفاده از کانکس ویلایی به جای ساخت بنا در باغ است. در ادامه این مطلب از سایت پوریا کانتین قصد داریم ۵ دلیل برای خرید کانکس ویلایی به جای ساخت بنا در باغ را با شما در میان بگذاریم تا بتوانید انتخاب درست‌ تری داشته باشید.

 

کانکس چرخدار

بررسی مزایای خرید کانکس ویلایی

کانکس ویلایی یکی از انواع مختلف کانکس است که به صورت تخصصی برای باغ یا ویلا طراحی شده است. تنوع بالای کانکس‌ های ویلایی باعث شده تا افراد با سطوح نیاز و سلیقه متفاوت بتوانند راحت گزینه متناسب با کاربری خود را پیدا کنند. اما به یاد داشته باشید که قبل از خرید کانکس حتماً باید دلایل خوبی برای انجام این کار داشته باشید. از همین رو در ادامه دلایل اصلی برای خرید کانکس ویلایی به جای ساخت بنا را به صورت دقیق بررسی خواهیم کرد.

 

همچنین بخوانید: نکات مهم درباره حمل و بارگیری کانکس

مقایسه هزینه‌ ها در طولانی مدت

همیشه قیمت نهایی کار اهمیت زیادی برای ما دارد و این مورد یکی از مهم ترین نکاتی است که در زمان خرید کانکس باید به آن توجه داشته باشید. هزینه ساخت یک بنای سنتی در باغ با توجه به ویژگی‌ ها و انتظاراتی که از آن دارید، می‌ تواند متفاوت باشد. از سوی دیگر کانکس‌ ها دارای انواع متفاوتی هستند که دامنه قیمت متفاوتی را در اختیار شما قرار می‌ دهد که با توجه به بودجه خود می‌ توانید سراغ یکی از آنها بروید.

انواع کانکس که با ورق‌ های ضعیف و متریال درجه ۲ تولید شدند، قیمتی پایین‌ تر از کانکس‌ های مرغوب دارند. هزینه خرید کانکس ویلایی با کیفیت و با ابعاد مناسب تا حد زیادی برابر با ساخت یک بنای سنتی در باغ یا ویلا است. اما به عقیده بسیاری خرید کانکس ویلایی در چنین شرایطی گزینه بهتری برای شما خواهد بود، چرا که هزینه نگهداری، هزینه‌ های جانبی نصب و تجهیز این محصولات از ساختمان‌ های سنتی پایین‌ تر خواهد بود.

سرعت بالاتر استفاده از کانکس

کانکس‌ ها به طور کلی سازه‌ های پیش ساخته هستند و همین باعث می‌ شود که برای استفاده هر نمونه از آنها نیاز به زمان کمتری داشته باشید. این در حالی است که اگر قصد ساخت یک بنای مسکونی یا ویلایی در باغ خود را داشته باشید، روند انجام این کار به زمان زیادی نیاز دارد. در صورتی که برای خرید کانکس سراغ محصولات با اندازه بزرگ و امکانات بالا بروید، حداکثر زمان مورد نیاز شما برای نصب و استفاده از کانکس 1 هفته خواهد بود. حتی بسیاری از کانکس‌ های ویلایی پیش ساخته را می‌ توان در عرض چند ساعت نصب کرد. اما ساختمان‌ های سنتی زمان زیادی را از شما خواهند گرفت. انجام فرایند مربوط به پی ریزی، ساخت فونداسیون، سپردن کار به کارگران و… باعث می‌ شود تا حداقل چند ماه از زمان شما صرف ساخت بنا شود. پس به این صورت می‌ توان نتیجه گرفت که اگر به دنبال یک گزینه سریع و مناسب هستید، باید سراغ کانکس ویلایی بروید.

امنیت کانکس ویلایی نسبت به ساختمان سنتی

زمانی که یک ساختمان سنتی ویلایی را با کانکس ویلایی از نظر امنیت مقایسه می‌ کنیم، متوجه ضعف‌ های اصلی ساختمان سنتی میشویم. این در صورتی است که کانکس ویلایی پیش ساخته از مواد اولیه سبک‌ تری نسبت به ساختمان سنتی تولید شده است. زمانی که سراغ خرید کانکس باکیفیت بروید می‌ بینید که هیچگونه منفذی برای ورود گرد و غبار، رطوبت و حشرات موذی وجود ندارد.

همچنین استفاده از ساندویچ پنل و درب و پنجره عایق باعث شده تا در شرایط آب و هوایی مختلف عملکرد مناسبی از خود نشان دهند. به همین دلیل است که کانکس ویلایی را محصولی ضد حریق، ضد زلزله و… می‌ دانند. البته هیچگاه نمی‌ توان به صورت صد در صد از امنیت اطمینان حاصل کرد و باید سراغ محصولات و تجهیزات بیشتری برای ایمنی کامل بروید. به عنوان مثال امنیت یک ساختمان سنتی در برابر سرقت بیشتر از کانکس است و برای بهبود این ضعف در انواع کانکس باید سراغ درب و قفل ضد سرقت برویم که باعث بهبود امنیت آنها در برابر سارقان خواهد شد.

 

کانکس

امکان جابجایی کانکس ویلایی

یکی از مزایای اصلی کانکس ویلایی نسبت به ساختمان سنتی این است که قابلیت جابجایی آنها را خواهید داشت. همین باعث می‌ شود تا در شرایطی که قصد فروش باغ خود را دارید، بتوانید کانکس را جابجا کرده و به محل جدیدی بروید. از سوی دیگر اگر محل قرار گیری کانکس به نظر شما نامناسب بود، می‌ توانید به راحتی آن را در محل دیگری قرار دهید و چیدمان باغ خود را به صورتی که دوست دارید انجام دهید. این در صورتی است که بعد از ساخت یک بنای سنتی دیگر امکان جابجا کردن آن برای شما وجود نخواهد داشت.

مقایسه نهایی کانکس ویلایی و ساختمان سنتی

نمی‌ توان به طور صددرصد گفت که بهترین گزینه برای شما کانکس ویلایی یا ساختمان است و برای انتخاب بهتر باید همه جوانب کار را در نظر بگیرید. دو پارامتر مهم زمان ساخت و هزینه همواره باید به شکل ویژه مورد توجه قرار گیرند. در بسیاری از موارد مشاهده شده که افراد برای کاهش هزینه‌ های خود سراغ ساخت یک بنای سنتی کوچک و مناسب می‌ روند که قیمت تمام شده آن ارزان تر خواهد بود.
محیط جغرافیایی مورد نظر شما برای ساخت یک بنا و یا نصب کانکس تاثیر زیادی روی انتخاب نهایی خواهد داشت. به عنوان مثال در شرایط خاصی ممکن است امنیت منطقه‌ ای که باغ یا ویلای شما در آن قرار دارد، مناسب نباشد و ساخت یک بنای سنتی انتخاب مناسب‌ تری به نظر برسد. از سوی دیگر اگر منطقه جغرافیایی شما آب و هوای ناپایداری دارد، کانکس‌ ها می‌ توانند گزینه‌ های بسیار مناسب‌ تری به شمار روند‌. به خصوص اینکه انواع کانکس قابلیت نصب در شرایط مختلف را دارند؛ اما گاهی احداث فونداسیون ساختمان می‌ تواند چالش‌ های زیادی را در محیط‌ های کوهستانی برای ما به وجود بیاورد.

سوالات متداول

خرید کانکس ویلایی یا ساخت بنای سنتی، کدام گزینه بهتر است؟

بسته به موارد نیاز شما پاسخ این سوال متفاوت خواهد بود و پیشنهاد می‌ شود برای دسترسی به پاسخ دقیق خود این مطلب را مطالعه کنید.

مزایای خرید کانکس ویلایی چیست؟

مقاومت در برابر زلزله یا سایر حوادث طبیعی، قدرت عایقی در برابر سر و صدا و تغییرات آب و هوایی، روند نصب ساده و آسان که زمان بسیار کمی می‌برد و هزینه به صرفه در طولانی مدت بخشی از مزایای خرید کانکس ویلایی هستند.

معایب ساخت بنای سنتی در باغ چیست؟

ساخت بنای سنتی زمان زیاد و هزینه بالایی را به شما تحمیل خواهد کرد و از طرفی امکان جابجایی آن بعد از ساخت وجود ندارد. همچنین انواع ساختمان سنتی برای ویلا یا باغ در برابر عوامل طبیعی مقاومت پایین‌ تری دارند.

کانکس ویلایی برای چه شرایطی مناسب است؟

کانکس ویلایی برای محیط‌ هایی که آب و هوای ناپایدار دارند یا ساخت بنای سنتی در آنها انتخاب به صرفه‌ ای نیست، می‌ تواند گزینه‌ ای مناسبی باشد.

هزینه خرید کانکس ویلایی چقدر است؟

بسته به نوع کانکس مورد نظر، هزینه نهایی برای خرید و تهیه آن متفاوت است و برای اطلاع دقیق از قیمت‌ها باید با تولیدکنندگان و فروشندگان معتبر تماس حاصل فرمایید.