درباره کانکس بیشتر بدانیم

در مورد کانکس بیشتر بدانیم

در این مقاله می خواهیم با مفهوم کانکس بیشتر آشنا شویم، بصورت عام کانکس به یک فضای مکعبی شکل با طول ، عرض و ارتفاع مشخص گفته می شود که برای رفع هرگونه نیاز به اسکان موقت یا دایم در هرجایی می باشد.
هر کانکس دارای کف، سقف و دیواره ها بوده و هریک از این بخش ها طبق یک سری استانداردهایی طراحی و ساخته می شوند و در کلیه دیواره ها و سقف ها جهت مقابله با سرما و گرما از عایق های مناسبی استفاده می گردد.
جهت استفاده از کانکس نیاز است یک سطح تراز و صاف داشته باشید و با توجه به اینکه کانکس ها دارای شاسی مناسبی می باشند دیگر نیاز به اجرای فونداسیون و اتصال جهت نگهداری کانکس ها به زمین نمی باشد .
کانکس ها مصارف مختلفی داشته که بیشتر به عنوان اداری، مسکونی و کارگاهی مورد استفاده قرار می گیرند و از طرفی این ها صرفا به لحاظ کاربرد متفاوت می باشند و از لحاظ نوع ساخت و متریال تفاوت خاصی ندارند.
ابعاد و اندازه کانکس ها بر اساس نیاز خریداران متفاوت بوده و از لحاظ اندازه عرض و طول هر کار متفاوت می باشد .
عرض کانکس ها در دو سایز ۲۵۰ و ۳۰۰ سانتیمتر و طول آنها از ۳۰۰ سانتیمتر تا ۱۲۰۰ سانتیمتر قابل تولید می باشد.
در حقیقت این ابعاد طبق قوانین پلیس راه کشور جهت حمل بار بروی کفی تریلر تنظیم شده است و چنانچه ابعاد بزرگ تری نیاز باشد با طراحی توسط بخش فنی و مهندسی مستقر در کارخانه پوریا کانتین بین الملل قابل اجرا می باشد و در بیشتر موارد طوری طراحی می گردد که یک فضای بزرگ به چندین دستگاه از کانکس های ۲۵، ۳۰، ۳۶ و یا ۴۲ مترمربعی تقسیم و طراحی گردیده و پس از تولید کلیه قطعات ساخته شده توسط کفی تریلر به محل پروژه منتقل و در آنجا طبق نقشه درخواستی کنار یکدیگر اسمبل می گردند.
حال که صحبت از این نوع کارها شد بهتر است توضیح دهیم به این نوع سازه ها که بیش از ۳۶ متر مربع می باشند در اصطلاح تخصصی مجتمع گفته می شود.
توضیح اینکه در اصطلاح عام در میان خریداران و کارگاه های کوچک به این نوع سازه ها کانکس دو قلو یا کانکس چند قلو نیز گفته می شود .
جهت بررسی و بحث بیشتر پیرامون انواع این محصولات شما می توانید به بخش مقالات در وب سایت پوریا کانتین بین الملل مراجعه و مطالب مرتبط در این زمینه را مطالعه بفرمایید